Drs. M.H.A. (Mieke) Boers-Wijnberg

foto Drs. M.H.A. (Mieke) Boers-Wijnberg

Econome die als CDA-Tweede Kamerlid het woord voerde over energie en (internationale) milieuvraagstukken, zoals bij debatten over het Brundtland-rapport, de nota klimaatverandering en het Structuurschema elektriciteitsvoorziening. Hield zich als Kamerlid ook bezig met technologie- en wetenschapsbeleid. Dochter van een gemeenteambtenaar en onderwijzeres. Gaf vanaf haar 22ste achttien jaar economieles in het middelbaar onderwijs en was actief in de CHU. Zag freule Wttewaall van Stoetwegen als haar voorbeeld.

CDA
in de periode 1986-1995: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Mieke Helena Ada (Mieke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Velsen, 20 februari 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lerares economie en handelswetenschappen, "Koningin Wilhelmina College" te Culemborg, van 1968 tot 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 1 december 1995
  • projectleider bij het opzetten van internationale milieunetwerken in Midden- en Oost-Europa, vanaf december 1995

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • penningmeester Stichting Samenwerkingsverband Nederland-Polen
  • lid Raad van Bijstand Tilburgse Studentenroeivereniging "Vidar"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor de Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 30 januari 1990 tot 1 december 1995

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster energiebeleid, duurzame ontwikkeling en wetenschaps- en technologiebeleid van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met hoger onderwijs.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was gemeenteambtenaar; haar moeder was onderwijzeres

verkiezingen
  • Stond in 1972 op als 22ste op de kandidatenlijst van de CHU bij de Tweede Kamerverkiezingen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.