Drs. H. (Helmer) Koetje

foto Drs. H. (Helmer) Koetje

Bestuurskundige van antirevolutionairen huize die als CDA-Tweede Kamerlid een breed scala aan onderwerpen in zijn takenpakket had. Voerde onder meer het woord over bestuurlijke aangelegenheden, media, minderheden, volkshuisvesting en welzijn. Voor hij Kamerlid werd wetenschapper en ambtenaar op Binnenlandse Zaken. Had ook buiten de politiek een brede belangstelling (van fotografie tot popmuziek). Na zijn Kamerlidmaatschap onder meer lid en voorzitter van het College van Commissarissen voor de Media en burgemeester in Twente. Was in 2009-2010 burgemeester van Hoogeveen.

CDA
in de periode 1986-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Helmer (Helmer)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Veendam, 18 maart 1953

overlijdensplaats en -datum
Vroomshoop (gem. Twenterand), 31 mei 2010

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1979 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 17 mei 1994
  • burgemeester van Twenterand, van 1 januari 2001 tot 1 juli 2009 (gemeente heette tot 1 januari 2002 Vriezenveen)
  • burgemeester van Hoogeveen, van 1 juli 2009 tot 31 mei 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/12)

  • voorzitter IKON (Interkerklijke Omroep Nederland), van 1 september 2001 tot 31 mei 2010
  • plaatsvervangend lid Commissie integriteit overheid, van 10 maart 2006 tot 31 mei 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder binnenlandse zaken (gemeentelijke herindeling, bestuurlijke organisatie, kiesrecht, automatisering, referendum), volkshuisvesting (met name huurbeleid), minderheden, jeugdbeleid en culturele zaken (o.a. media en auteursrecht) van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met de werkwijze van de Kamer.
  • Was in 1988 één van de woordvoerders van zijn fractie bij de behandeling van wetsvoorstellen over de verzelfstandiging van de PTT

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1986 door het CDJA naar voren geschoven als Tweede Kamerkandidaat

uit de privésfeer
Zijn vader was werktuigbouwkundige

verkiezingen
  • Was in 1994 nummer 42 op de CDA-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen en werd niet herkozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.