Drs. M. (Ries) Smits

foto Drs. M. (Ries) Smits
bron: Fotobureau Dijkstra

CDA-Tweede Kamerlid, dat vooral als partijsecretaris en campagneleider een belangrijke rol speelde bij de bloei van het CDA in de jaren tachtig. Afkomstig uit de CHU. Was voor hij Kamerlid werd werkzaam bij de metaalwerkgevers en raadslid in Rotterdam. Hield zich in de Kamer vooral bezig met economische zaken (midden- en kleinbedrijf) en rijksuitgaven. Zette zich in voor verbetering van de positie van homoseksuelen. Na zijn Kamerlidmaatschap raadslid en vier jaar wethouder van Den Haag en daarna waterschapsbestuurder .

CDA
in de periode 1986-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Marinus (Ries)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tricht (gem. Buurmalsen, Gld.), 26 oktober 1944

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Histrorische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 19 mei 1998
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 16 maart 2006 tot 11 maart 2010
  • hoogheemraad, Hoogheemraadschap van Delfland, vanaf 2009

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Verenigde Vergadering Waterschap Delfland, vanaf 2009

vorige (2/19)
  • secretaris Vereniging van Oud-Tweede Kamerleden, van 2010 tot 2018
  • lid bestuur Stichting Yasmin, van 2010 tot 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor de Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 oktober 1994 tot 19 mei 1998
  • ondervoorzitter tijdelijke commissie Toezicht Verzekeringskamer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 21 februari 1995 tot december 1995

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Commissie van Aanbeveling "The Dynamics of Negotiation", Erasmus Universiteit te Rotterdam, omstreeks januari 1990 en nog in 1993

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder economische zaken (midden- en kleinbedrijf) en financiën (rijksuitgaven) van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met sociale zaken (arbeidsomstandigheden) en voerde het woord bij de behandeling van een wetsvoorstel inzake particuliere beveiligingsorganisaties.
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.