A.H. (Berry) Esselink

foto A.H. (Berry) Esselink
bron: Fotobureau Dijkstra

Overijssels CDA-Tweede Kamerlid dat via de antirevolutionaire jongerenorganisatie en Provinciale Staten van Overijssel in de Tweede Kamer kwam. Werd in zijn fractie specialist op het gebied van milieu, natuur, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Beminnelijk, nauwgezet Kamerlid dat recht door zee ging, maar tevens steeds de bereidheid had om compromissen te sluiten. Was in Overijssel bestuurlijk ook actief op cultureel gebied. Overleed op 52-jarige leeftijd.

CDA
in de periode 1986-1996: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Albert Harman (Berry)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
IJsselmuiden, 7 februari 1944

overlijdensplaats en -datum
Zwolle, 20 september 1996

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), omstreeks 1960 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • directieassistent staalconstructiebedrijf, van 1964 tot 1976
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 7 juni 1978 tot juli 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 20 september 1996

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid bestuur Provinciaal Anjerfonds Overijssel, omstreeks maart 1992 tot 20 september 1996
  • voorzitter bestuur Riagg Zwolle, omstreeks maart 1993 tot 20 september 1996

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van oktober 1994 tot 20 september 1996
  • lid tijdelijke commissie Onderzoek Stichting Woningbeheer Limburg (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1995 tot juni 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder milieubeheer, natuurbehoud, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met welzijnsaangelegenheden (o.a. ouderen, oorlogsslachtoffers en minderheden) en was voordvoerder bij de behandeling van de nieuwe Welzijnswet en van de ontwerp-Tabakswet.
  • Interpelleerde op 15 juni 1995 minister Jorritsma over het afzinken van het olieplatform 'Brent Spar'

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.