M.Y.J.H. (Yvonne) Vriens-Auerbach

foto M.Y.J.H. (Yvonne) Vriens-Auerbach

Bescheiden CDA-Tweede Kamerlid die via de Rosmalense gemeentepolitiek in de landelijke politiek terecht kwam. Als huisvrouw in 1978 in de gemeenteraad van Rosmalen gekozen en direct tot wethouder benoemd. Bekleedde diverse functies in de volksgezondheidssector en was ook als Kamerlid op dat terrein actief. Als lid van commissies voor de Verzoekschriften en voor de Nationale Ombudsman pleitte zij voor correcte bejegening van burgers door de overheid.

CDA
in de periode 1986-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Yvonne Jacoba Huberdina (Yvonne)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
M.Y.J.H. Auerbach

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 15 april 1943

overlijdensplaats en -datum
Rosmalen, 13 april 2006

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1977 (rechtstreeks lid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • lid gemeenteraad van Rosmalen, van 5 september 1978 tot 3 juni 1986
  • wethouder van Rosmalen, van 5 september 1978 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid bestuur ANV (Algemeen Nederlands Verbond), afdeling Noord-Brabant, omstreeks januari 1990 en nog in maart 1993
  • voorzitter Stichting BMA (Burgerfuncties Mindervaliden-Automatisering), omstreeks maart 1991

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
beschermvrouwe Stichting 1/4 Triathlon te Rosmalen, omstreeks april 1989 en nog in maart 1993

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster volksgezondheid en gehandicaptenbeleid van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met het beleid rond de uitkeringen aan oorlogsslachtoffers.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.