K. (Klaas) Tuinstra

foto K. (Klaas) Tuinstra

Veelzijdig Fries Tweede Kamerlid van het CDA die als actuaris was opgeleid en zijn politieke loopbaan begon bij de AR-jongeren. Al op jonge leeftijd politiek actief als ARP-raadslid van Het Bildt en als Fries Statenlid. Werkzaam bij een verzekeringsmaatschappij en later bedrijfsanalist. In Friesland op vele terreinen maatschappelijk actief. In de Kamer woordvoerder op uiteenlopende terreinen die samenhingen met inkomens en financiering.

CDA
in de periode 1986-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Klaas (Klaas)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sint Annaparochie (gem. Het Bildt, Frl.), 10 februari 1945

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Provinciale Staten van Friesland, van oktober 1971 tot juli 1986 (in 1971-1974 voor de Combinatie Christendemocratische Partijen)
  • lid gemeenteraad van Het Bildt, van 3 september 1974 tot september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/6)
  • lid besturenberaad Algemene Thuiszorg
  • vicevoorzitter Joint te 's-Hertogenbosch

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was onderwijswoordvoerder (studiekosten, arbeidsvoorwaarden) van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich verder bezig met sociale zekerheid, volkshuisvesting (huurbeleid) en volksgezondheid (financiering, ziektekostenverzekering).

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.