Mr. M. (Maarten) van Traa

foto Mr. M. (Maarten) van Traa
bron: Fotobureau Dijkstra

Vooraanstaand PvdA-Tweede Kamerlid. Groeide in Leiden en Groningen op in het gezin van een hoogleraar. Studeerde politieke wetenschappen in Frankrijk en de Verenigde Staten. Journalist bij onder meer Le Monde en VPRO. Nadien internationaal secretaris van de PvdA. Kundig Tweede Kamerlid dat veel prestige verwierf door zijn voorzitterschap van de enquêtecommissie opsporingsmethoden (IRT). Was in de PvdA-fractie woordvoerder asiel- en vreemdelingenzaken en buitenlandse zaken. Verongelukte op relatief jonge leeftijd door een auto-ongeluk.

PvdA
in de periode 1986-1997: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Maarten (Maarten)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oegstgeest, 18 mei 1945

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 21 oktober 1997

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1974

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • freelanche medewerker (correspondent in Nederland) "Le Monde", van 1975 tot 1979
  • internationaal secretaris PvdA, van mei 1979 tot april 1987
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 21 oktober 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • vicevoorzitter Nederlandse delegatie naar de CVSE-Assemblée in Helsinki, augustus 1993
  • waarnemend voorzitter Nederlandse delegatie naar de CVSE-Assemblée in Wenen, juli 1994

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter werkgroep inzake onderzoek naar opsporingsmethoden bij het IRT (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van juni 1994 tot oktober 1994
  • voorzitter parlementaire enquêtecommissie opsporingsmethoden (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 6 december 1994 tot juni 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/6)
  • Interpelleerde op 14 april 1988 minister Van den Broek over aankondiging van Zuid-Afrikaanse projecten in het EVD-blad
  • Interpelleerde op 26 april 1989 staatssecretaris Korte-van Hemel over uitzetting van Tamils naar Sri Lanka

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn eerste echtgenote was een Française. Zij was filmmaakster.
  • Had sinds omstreeks 1990 een relatie met (oud-)Tweede Kamerlid Andree van Es, woonde vanaf 1996 met haar samen en trad later met haar in het huwelijk
  • Overleed ten gevolge van een verkeersongeluk nabij Amsterdam

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.