H. (Haty) Tegelaar-Boonacker

foto H. (Haty) Tegelaar-Boonacker

CDA-Tweede Kamerlid. Wiskundige die haar politieke vorming kreeg bij de CHU-vrouwenorganisatie en in de Rijswijkse gemeenteraad. Was vooral actief op het terrein van verkeer en waterstaat (zeescheepvaart, verkeersveiligheid) en hield zich meer bezig met wetstechnische zaken zoals herziening van de Kieswet, dan met de politieke actualiteit. Speelde als vicevoorzitter van de CHU een belangrijke rol bij de totstandkoming van het CDA. Overleed op de verkiezingsdag in 1994 aan de gevolgen van een ernstige ziekte.

CDA
in de periode 1986-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Hadewij (Haty)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
H. Boonacker

geboorteplaats en -datum
Weesp, 3 september 1930

overlijdensplaats en -datum
Heelsum (gem. Renkum, Gld.), 3 mei 1994

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), van 1950 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid gemeenteraad van Rijswijk (Z.H.), van 6 september 1966 tot 3 juni 1986
  • wethouder (van maatschappelijke aangelegenheden, volksgezondheids- en milieuzaken) van Rijswijk (Z.H.), van februari 1980 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 3 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster verkeer en waterstaat (scheepvaart, zeeën), milieu (verkeer en milieu), ruimtelijke ordening (NIMBY-wetgeving) en binnenlandse zaken (kiesrecht) van de CDA-Tweede Kamerfractie

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar moeder overleed in juni 1935. Haar vader hertrouwde met een zus van zijn eerste echtgenote.
  • Haar echtgenoot was gecommitteerde van het Gewest 's-Gravenhage

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.