J.J. (John) Lilipaly

foto J.J. (John) Lilipaly
bron: Fotobureau Dijkstra

Het eerste Tweede Kamerlid van Molukse afkomst. Was in Middelburg onderwijzer en schoolhoofd en later inspecteur van het onderwijs. In de Tweede Kamer zette hij zich als PvdA-afgevaardigde zowel voor etnische minderheden als voor verbetering van de waterkwaliteit in. Als verdienstelijk oud-voetballer hield hij zich ook bezig met sport. Bescheiden Kamerlid.

PvdA
in de periode 1986-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johan Jehosefat (John)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ihamahu (Ned.-Indië), 2 juni 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PPR (Politieke Partij Radikalen)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1985

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 19 mei 1998
  • deeltijd-adviseur onderwijssamenwerking met de Nederlandse Antillen en Aruba, van 1 juni 1998 tot 1999
  • voorzitter ICS (Internationale Commissie voor de Bescherming van de Schelde), van 1 januari 1999 tot 1 januari 2001

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/13)
  • voorzitter Nationaal Park Oosterschelde, tot 1 januari 2012
  • rijksbestuurder Zeeuws Archief, tot 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor het Minderhedenbeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 december 1989 tot 17 mei 1994

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder minderhedenbeleid, (natte) waterstaat (waaronder havenzaken en waterkwaliteit), en sport van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met onderwijs.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1995 leidde zijn afwezigheid wegens verblijf in het buitenland - zonder medeweten van zijn fractie - dat een motie over aanleg van de A73 tussen Venlo en Maasbracht op de oostoever van de Maas met 70 tegen 71 stemmen werd aangenomen. PvdA (en D66) stemden tegen, maar het kabinet voerde de motie uit.

uit de privésfeer
Woonde in Nederland in diverse kampen (Roermond, Vlissingen, Souburg)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.