Ir. J.F. (Johan) de Leeuw

foto Ir. J.F. (Johan) de Leeuw

Via de christelijke land- en tuinbouworganisatie, de ARJOS, het CDJA en dagelijks bestuur van het CDA opgeklommen tot Tweede Kamerlid. Was in de Kamer op diverse beleidsterreinen actief, zoals sociale zaken, belastingen en midden- en kleinbedrijf. Verwierf snel een goede naam als een gedegen kenner van fiscale en sociale wetgeving. Stapte na vijf en een half jaar over naar een functie in de ambtelijke top van het ministerie van Landbouw en was later topman van de Voedsel en Waren Autoriteit en de Inspectie Verkeer en Waterstaat. In 2008-2012 was hij secretaris-generaal van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

CDA
in de periode 1986-2012: lid Tweede Kamer, secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Floris (Johan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Barneveld, 19 augustus 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 1 december 1991
  • secretaris-generaal ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van 1 september 2008 tot 1 september 2012
  • TOP-consultant Algemene Bestuursdienst, van 1 september 2012 tot 1 september 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • lid bestuur beheersstichting Qlip, vanaf mei 2015
  • voorzitter Raad van Commissarissen Qua Wonen, vanaf 1 mei 2013

vorige (2/10)
  • lid bestuur STT (Stichting Toekomst der Techniek)
  • lid Raad van Advies Stichting "Instituut GAK"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder sociale zaken (arbeidsvoorziening, arbeidsomstandigheden, fraudebestrijding) en midden- en kleinbedrijf (zelfstandigen, kredietverlening). Hield zich als verder onder meer bezig met financiën (belastingen, Oort-wetgeving en Natuurschoonwet).

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn ouders zijn afkomstig uit de boerenstand
  • Zijn vader wethouder van Krimpen aan den IJssel

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.