A. (Ali) Doelman-Pel

foto A. (Ali) Doelman-Pel
bron: Fotobureau Dijkstra

Groningse die na maatschappelijk werkster en wethouder te zijn geweest in de Tweede Kamer kwam. Bescheiden en rustig Kamerlid, dat op de achtergrond opereerde. Als presidiumlid zette zij zich in voor betere ondersteuning van fracties. Woordvoerder bijstandszaken, jeugdhulpverlening en emancipatie van het CDA. Was fractiesecretaris en ten slotte vicefractievoorzitter. Was tevens voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. In 1996 wenste een deel van de Kamer haar als Voorzitter, maar het CDA gaf de voorkeur aan zijn eigen oud-voorzitter, oud-minister Bukman.

CDA
in de periode 1986-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Alida (Ali)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 9 september 1932

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1969 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 7 juni 1978 tot december 1982
  • wethouder (van sociale zaken, minderheden, ouderenbeleid) van Hoogezand-Sappemeer, van 7 september 1982 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 19 mei 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/10)
  • voorzitter jury Scholtenprijs
  • actief bij Stichting Leergeld

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/7)
  • voorzitter subcommissie Algemene bijstandswet uit de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 april 1993 tot juni 1994
  • vijfde ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 27 mei 1997

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster sociale zekerheid, armoedebestrijding, kinderopvang, adoptie en jeugdhulpverlening van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met minderhedenbeleid (arbeidsdeelname), luchtvaart en emancipatie.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kreeg op 3 december 1996 bij de verkiezingen van een nieuwe Tweede Kamervoorzitter 45 stemmen; haar fractiegenoot Bukman behaalde met 85 stemmen echter de meerderheid.

uit de privésfeer
Haar echtgenoot was manager verkoopadministratie

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.