F. (Fenna) Bolding

foto F. (Fenna) Bolding
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Jong CPN- en GroenLinks-Eerste Kamerlid; bij haar binnenkomst de tot dan jongste parlementariër in de geschiedenis. Hield zich in de Eerste Kamer bezig met uiteenlopende onderwerpen. Leidde in de periode 1990-1991 de eerste (gezamenlijke) GroenLinks-senaatsfractie. Voor het Kamerlidmaatschap ambtenaar bij de Sociale Dienst van Lelystad en later werkzaam bij de provincie Flevoland. Werd in de periode dat zij Kamerlid was moeder. Vriendelijke, maar met directheid optredende politica.

CPN, GroenLinks
in de periode 1986-1995: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Femmigje (Fenna)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hooghalen (gem. Beilen), 18 september 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CPN (Communistische Partij van Nederland), tot 15 juni 1991
  • GroenLinks, vanaf 20 juni 1989

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie GroenLinks, van 13 februari 1990 tot 11 juni 1991

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 13 juni 1995
  • fractievoorzitter CPN Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 12 februari 1990
  • fractievoorzitter GroenLinks Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1990 tot juni 1991
  • consultant "Arrow Consultants", van 1998 tot 2010
  • consultant onderzoeks- en adviesbureau CMO Stamm, vanaf 2010 (in de provincies Groningen en Drenthe)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van november 1991 tot 1995
  • lid Emancipatiecommissie, gemeente Lelystad, van 1991 tot 1992

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer met name bezig met buitenlandse zaken, justitie, sociale zaken en Antilliaanse zaken

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was van november 1994 tot en maart 1995 afwezig in verband met zwangerschap en bevalling

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.