Mr. W.E.H. (Willem) Sloots

foto Mr. W.E.H. (Willem) Sloots

PvdA'er die korte tijd Tweede Kamerlid was. Zoon van een burgemeester. Na onder meer gemeenteraadslid en ambtenaar in Goes en ambtenaar op het ministerie van CRM te zijn geweest, werd hij begin 1986 als opvolger van Van der Doef Kamerlid. Kwam binnen via de Zeeuwse lijst. Trok de aandacht door als beginnend Kamerlid minister Brinkman te interpelleren over de bekostiging van bejaardenoorden. Omdat hij inmiddels naar Zuid-Holland was verhuisd, was er bij de verkiezingen van 1986 geen verkiesbare plaats meer voor hem weggelegd. Vervolgde toen zijn ambtelijke carrière.

PvdA
in de periode 1986: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Eduard Harm (Willem)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 24 juli 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 maart 1986 tot 3 juni 1986
  • projectleider grotestedenbeleid, ministerie van Binnenlandse Zaken, van 1 februari 1996 tot 1 februari 1999
  • projectdirecteur Europees Kampioenschap Voetbal 2000 (Euro 2000), ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van 1 februari 1999 tot 2000

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met welzijnsbeleid
  • Interpelleerde op 16 april 1986 minister Brinkman over de bekostiging van bejaardenoorden

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was burgemeester van Rossum (1957-1967) en van Rozenburg (1967-1982)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.