Prof.Mr.Dr. A. (Andries) Postma

foto Prof.Mr.Dr. A. (Andries) Postma
bron: Fotobureau Dijkstra

Groningse staatsrechtgeleerde en onderwijsdeskundige van antirevolutionairen huize. Als CDA-Eerste Kamerlid woordvoerder onderwijs en binnenlandse zaken en voorstander van hechte (culturele) samenwerking met Vlaanderen. Enige jaren ondervoorzitter van de Eerste Kamer. Erudiete, nauwgezette, maar ook wat rechtlijnige geleerde, die zeer ingevoerd is in de geschiedenis van de christendemocratie en de calvinistische denkwereld. Sterk ontwikkeld gevoel voor humor.

CDA
in de periode 1983-1999: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Andries (Andries)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Stadskanaal (gem. Onstwedde (Gr.)), 9 januari 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • universitair hoofddocent staatsrecht en onderwijsrecht, Rijksuniversiteit Groningen, vanaf 1981
  • lid Eerste Kamer der Staten Generaal, van 13 september 1983 tot 8 juni 1999
  • bijzonder hoogleraar onderwijsrecht, Vrije Universiteit te Amsterdam, van september 1987 tot 1998 (vanwege de Stichting Bijzondere Leerstoelen Onderwijsrecht)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/20)
  • vicevoorzitter "European Association of Education Law and Policy"
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Cendeda"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 13 juni 1995 tot 8 juni 1999
  • eerste ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 maart 1997 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer bezig met binnenlandse zaken, justitie en hoger onderwijs

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was hoofd van de Christelijke ULO-school te Leiden

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.