Mr. Ph.M. (Philo) Weijenborg-Pot

foto Mr. Ph.M. (Philo) Weijenborg-Pot
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Maatschappelijk actieve christendemocrate en advocate uit Deurne, die in 1980 drie weken zitting had in de Eerste Kamer. Volgde het overleden lid Teijssen op. Maakte in de jaren negentig deel uit van de Haagse gemeenteraad.

CDA
in de periode 1980: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Philomena Maria (Philo)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ph.M. Pot

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 1 augustus 1927

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 19 januari 2012

begraafplaats en -datum
Deurne

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 26 augustus 1980 tot 15 september 1980
  • advocaat, advocatenkantoor "Weijenborg-Pot" te 's-Gravenhage, vanaf 1981
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 1 mei 1990 tot 15 april 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid Nederlandse delegatie naar de algemene vergadering van de Verenigde Naties, 1989
  • lid Nederlandse delegatie naar de algemene vergadering van de Verenigde Naties, 1990

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Tijdens de periode van haar Eerste Kamerlidmaatschap werd slechts één keer vergaderd. Die vergadering duurde nog geen twintig minuten.

uit de privésfeer
Haar echtgenoot was arts (directeur-geneesheer Sint Lambertus-ziekenhuis te Helmond)

verkiezingen
  • Was in 1974 kandidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.