Mr.Drs. E.Ch.M. (Ed) Wagemakers

foto Mr.Drs. E.Ch.M. (Ed) Wagemakers
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Brabantse jurist en planoloog die in twee perioden Eerste Kamerlid voor het CDA was; eerst in 1983-1995 en daarna in de periode 2003-2007. Zoon van een gemeentebestuurder (wethouder en burgemeester). Werkte als ambtenaar op Defensie en was daarna advocaat bij een gerenommeerd Rotterdams advocatenkantoor. Defensie en justitie waren ook de terreinen waarmee hij zich in de Senaat bezighield. Vooral zijn gedegen juridische inbreng, in geschrift en woord, bij de voorbereiding en behandeling van vele wetsvoorstellen viel op.

CDA
in de periode 1983-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Eduardus Christiaan Maria (Ed)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 november 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1965 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • advocaat, advocatenkantoor "Dutilh, Van der Hoeven en Slager", resp. "Nauta-Dutilh" te Rotterdam/Breda, vanaf 16 september 1976
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1983 tot 13 juni 1995
  • advocaat, partner advocatenkantoor "AKD Prinsen Van Wijmen" te Breda (met name gespecialiseerd in (financiering van) onroerend-goedprojecten en admistratief recht in de gezondheidszorg)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid bestuur Stichting "Preferente Aandelen Docdata" N.V., vanaf 1 juni 2002
  • lid algemeen bestuur waterschap Aa en Maas, vanaf 2015

vorige (2/8)
  • lid bestuur Stichting "Sint Gerlacus van den Elsen", vanaf 1 mei 1994
  • voorzitter Stichting 'Het Begijnhof Breda', vanaf 1 november 1997

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Justitie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 13 oktober 1987 tot 13 juni 1995

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was handelsvertegenwoordiger, wethouder van 's-Hertogenbosch (1970-1978) en burgemeester van Heeswijk-Dinther (1978)
  • Een broer van hem was gemeenteraadslid in 's-Hertogenbosch (1992-heden), een zwager was gemeenteraadslid in Loon op Zand

verkiezingen
  • Stond in 2007 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 25e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.