J.W. (Jan) Verbeek

foto J.W. (Jan) Verbeek
bron: Fotobureau Dijkstra

VVD-Eerste Kamerlid uit Rotterdam, die tevens een prominente rol speelde in Provinciale Staten van Zuid-Holland. Was directeur van het facilitair bedrijf van de NOS en daarvoor directeur in het bedrijfsleven. In de Eerste Kamer voorzitter van achtereenvolgens de vaste commissies voor Economische Zaken en voor Buitenlandse Zaken. Ook actief in het parlement van de Raad van Europa en het Beneluxparlement en in diverse maatschappelijke organisaties in het Rijnmondgebied. Zijn tamelijk jonggestorven echtgenote was wethouder van Rotterdam.

VVD
in de periode 1983-1999: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Willem (Jan)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: J.W. Verbeek jr.

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 29 juli 1934

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 10 november 2004

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1952

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van maart 1971 tot 1 maart 1988
  • voorzitter directie Facilitair Bedrijf, NOS (Nederlandse Omroep-Stichting), van 1 juli 1977 tot 1994
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1983 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/12)

  • lid/vicevoorzitter dagelijks bestuur Stichting Humanitas te Rotterdam
  • voorzitter Stichting Humanitas Huisvesting te Rotterdam

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 13 juni 1995
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met buitenlandse zaken

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was adjunct-secretaris van de VVD en in 1990-1992 wethouder van milieu, verkeer en vervoer van Rotterdam. Zij was in 1986-1990 fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.