Dr. A.C.H.M. (Ton) de Kok

foto Dr. A.C.H.M. (Ton) de Kok
bron: Fotobureau Stokvis

Oost-Europadeskundige en woordvoerder defensie van de CDA-Tweede Kamerfractie. Voerde als zodanig het woord in de debatten over onder meer Joegoslavië en bij de herziening van het militair strafrecht. Hield zich ook bezig met gehandicapten- en verslavingsbeleid. Voor hij Tweede Kamerlid werd marineofficier en voorlichter van de Tweede Kamerfractie van de KVP. Promoveerde na zijn Kamerlidmaatschap in de Ruslandkunde.

CDA
in de periode 1983-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Antonius Cornelis Hendricus Maria (Ton)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bussum, 7 februari 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1975 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 1983 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 17 mei 1994
  • leraar Nederlands Horecavakschool, ROC Amsterdam, 2002
  • leraar godsdienstfilosofie, Scholengemeenschap "Fons Vitae" te Amsterdam, omstreeks 2004

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/8)
  • lid bestuur Stichting voedselhulp Russen
  • lid bestuur Amsterdamse Spinoza Kring

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was defensiewoordvoerder van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met buitenlandse zaken (mensenrechten, Midden- en Oost-Europa, Joegoslavië), gehandicaptenbeleid, volksgezondheid (patiëntenrechten, alcohol- en drugsbeleid), en asielbeleid.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.