Dr. B. (Bart) Hofman

foto Dr. B. (Bart) Hofman
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Arts en milieudeskundige, die vijf jaar voor de VVD in de Eerste Kamer zat. Zoon van schoolhoofd uit Twente. Werkte onder meer bij een ziekenhuis in de Verenigde Staten en was hoofd van het poliomyelitis-laboratorium van het RIVM. Nadien dertien jaar gedeputeerde van Utrecht. Was woordvoerder milieu en volksgezondheid van de VVD-Eerste Kamerfractie.

VVD
in de periode 1982-1987: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Bartheld (Bart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Goor, 7 augustus 1921

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Gedeputeerde Staten (belast met milieuhygiëne, ruilverkaveling en informatieverwerking) van Utrecht, van 5 juni 1974 tot 2 juni 1982
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met volksgezondheid, nutsbedrijven en ruilverkaveling) van Utrecht, van 2 juni 1982 tot 28 april 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1982 tot 23 juni 1987

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder milieuhygiëne VVD-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder bezig met volksgezondheid en landbouw.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was hoofdonderwijzer van een openbare lagere school te Diepenheim

verkiezingen
  • Was in 1981 kandidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.