Drs. F.J. (Frouwke) Laning-Boersema

foto Drs. F.J. (Frouwke) Laning-Boersema

Atoompacifiste in de CDA-Tweede Kamerfractie. Sociaal voelende Groningse van antirevolutionairen huize, die net als haar echtgenoot huisarts op Vlieland en in Den Helder was. Kwam uit een onderwijzersgezin. Stond bij debatten over kernbewapening vaak als eenling tegenover haar fractiegenoten. Woordvoerster op het gebied van volksgezondheid en het gehandicaptenbeleid. Pleitte bij debatten over de gezondheidszorg geregeld voor een belangrijke rol van de huisarts bij het behartigen van de belangen van de patiënt.

CDA
in de periode 1982-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Frouwke Jantina (Frouwke)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
F.J. Boersema

geboorteplaats en -datum
Groningen, 5 juli 1937

overlijdensplaats en -datum
Den Helder, 10 januari 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • huisarts op Vlieland, van 1963 tot 1965
  • huisarts te Den Helder, van 1965 tot 1983
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1982 tot 16 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 maart 1983 tot 17 mei 1994

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Raad van Advies Landelijke Vereniging voor CVA Gehandicapten en partners "Samen verder", omstreeks maart 1993
  • adviseur Stichting Regionaal Patiënten Platform Flevoland, omstreeks maart 1993

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor het Gehandicaptenbeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 oktober 1986 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster volksgezondheid en gehandicaptenbeleid van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met zaken betreffende de Waddenzee.

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Atoompacifiste. Stemde daarom steeds tegen alle artikelen van de begrotingen van Defensie die verband hielden met kernbewapening.

uit de privésfeer
  • Schoondochter van L.P. Laning, lijsttrekker van het GPV bij de Tweede Kamerverkiezingen in 1959. Zijn partij miste net het behalen van een zetel.
  • Haar echtgenoot was eveneens huisarts en omstreeks 1982 tijdelijk wethouder van Den Helder
  • Haar vader was onderwijzer en directeur van een MULO-school; haar moeder was onderwijzeres

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.