Dr. M.G. (Max) Rood

foto Dr. M.G. (Max) Rood
bron: Fotoarchief Binnenlandse Zaken

Kleine hoogleraar arbeidsrecht in Leiden en een autoriteit op dat gebied. Trad als juridisch adviseur op van de vakbond op het gebied van het stakingsrecht. Humanist die met zachte stem sprak, maar daardoor wel steeds 'het gehoor' kreeg. Was in het derde kabinet-Van Agt minister van Binnenlandse Zaken. Nadien diverse malen bemiddelaar in conflicten. In april 1971 maakte hij al deel uit van het alternatieve kabinet-Den Uyl. Zijn echtgenote, die eveneens hoogleraar was, was in 1972 eveneens kandidaat-minister.

D66
in de periode 1982: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Max Gustaaf (Max)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Enschede, 21 augustus 1927

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 2 december 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 1966), vanaf 1966

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • hoogleraar sociaal recht, Rijksuniversiteit Leiden, van 1 januari 1980 tot 29 mei 1982
  • minister van Binnenlandse Zaken, van 29 mei 1982 tot 4 november 1982
  • hoogleraar sociaal recht, Rijksuniversiteit Leiden, van 1 december 1982 tot 1 september 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/25)

  • voorzitter adviescommissie herziening ontslagrecht, 2000
  • bemiddelaar conflict tussen Amsterdamse taxi-bedrijven, van maart 2000 tot april 2000

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter commissie voorlichting en raadpleging werknemers, SER (Sociaal Economische Raad)
  • voorzitter commissie ondernemingsraden, SER (Sociaal Economische Raad)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als bewindspersoon (beleidsmatig) (2/4)
  • Bracht in oktober 1982 een notitie uit over de ontruiming van het pand Jan Luykenstraat 3 in Amsterdam en over de door de gemeente afgekondigde noodverordening (17.643)
  • Verdedigde in oktober 1982 in de Tweede Kamer vier wetsvoorstellen over hoofdzakelijk technische aanpassingen in de Grondwet vanwege de algehele herziening daarvan $O o.a. over Koning/regering

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in april 1971 in het alternatieve kabinet-Den Uyl/Van Mierlo/Aarden minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk

uit de privésfeer
  • Zat tijdens de Bezetting ondergedoken in Zeist
  • Zijn echtgenote, prof. Madzy Rood-De Boer, was buitengewoon hoogleraar kinderrecht en jeugdrecht te Utrecht (192-1988) en als lid van de PvdA kandidaat-minister in het deelkabinet-Den Uyl (1972). Zij was in 1962 aan de UvA cum laude gepromoveerd op een dissertatie over familierecht.
  • Zijn vader was handelsagent te Enschede

anekdotes en citaten
  • Hij was heel klein van stuk en sprak langzaam zonder enige stemverheffing, zodat het altijd stil was als hij het woord voerde.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.