E.M.P. (Liesbeth) Baarveld-Schlaman

foto E.M.P. (Liesbeth) Baarveld-Schlaman
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Eerste Kamerlid voor de PvdA uit Flevoland. Was afkomstig uit de bestuurlijke geledingen van de Rooie Vrouwen. Buitenland-woordvoerster van de PvdA-Eerste Kamerfractie en voorzitter van de vaste commissie Buitenlandse Zaken in de Eerste Kamer. In 1991 strandde een poging van haar fractie om haar nog voor de verkiezingen als eerste vrouwelijke Senaatsvoorzitter naar voren te schuiven op een veto van andere partijen. Zij gaven de voorkeur aan Tjeenk Willink. Zelfbewuste vrouw, die soms opviel door haar uitbundige kleding.

PvdA
in de periode 1981-1995: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Elisabeth Maria Petronella (Liesbeth)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
E.M.P. Schlaman

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 15 oktober 1934

overlijdensplaats en -datum
Ermelo, 14 maart 2012

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van 1966 tot 1974
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1976

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid raad Openbaar Lichaam "Z.IJ.P." (Zuidelijke IJsselmeer Polders) te Lelystad, van 1971 tot 1975
  • lid dagelijks adviescollege Openbaar Lichaam Z.IJ.P. (Zuidelijke IJsselmeer Polders) te Lelystad, van 1972 tot 1974
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 13 juni 1995

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • plaatsvervangend lid Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa en West-Europese Unie, van 1 oktober 1987 tot 28 juni 1992
  • lid Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa en West-Europese Unie, van 28 juni 1992 tot 25 september 1995

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • vicevoorzitter commissie voor Defensie (Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa), omstreeks 1990
  • rapporteur over mensenrechten in het Midden-Oosten (Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster buitenlandse zaken en defensie van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met verkeer en waterstaat. Voerde in 1992 namens haar fractie het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel tot goedkeuring van het Verdrag van Maastricht.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in november 1990 door de PvdA-Eerste Kamerfractie gekandideerd voor het voorzitterschap van de Eerste Kamer, maar trok zich in juni 1991 terug nadat was gebleken dat andere partijen haar niet wensten te kiezen

verkiezingen
  • In 1981 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.