J. (Jan) Nijland

foto J. (Jan) Nijland

Veehouder (mestvee) uit Weststellingwerf, die actief was bij de CHU-jongeren en later gemeenteraadslid werd. Werd Tweede Kamerlid toen hij op punt stond om tot wethouder te worden gekozen. In de Kamer woordvoerder landbouw, visserij en waterstaat. Voorzitter van de commissie voor de Visserij. Als regiovertegenwoordiger hield hij zich ook bezig met het Noorden des Lands. Bescheiden, niet zo opvallende afgevaardigde uit de agrarische sector.

CDA
in de periode 1981-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Willemsoord (gem. Steenwijkerwold), 14 juni 1935

overlijdensplaats en -datum
Wolvega (gem. Weststellingwerf), 27 september 2011

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • zelfstandig veehouder te Steggerda (Frl.), van 1968 tot 1982
  • lid gemeenteraad van Weststellingwerf, van 7 september 1978 tot september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1981 tot 16 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 november 1982 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/20)

  • lid Waarderingskamer, vanaf 1 februari 1998
  • lid adviescommissie Kostenverrekening en Informatierelaties, vanaf 1 februari 1998

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid subcommissie visquoteringsregelingen uit de vaste commissie voor Visserij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 december 1986 tot juni 1987
  • voorzitter vaste commissie voor de Visserij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 november 1990 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was landbouw- en visserij-woordvoerder van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig de binnenvaart en met zaken betreffende Noord-Nederland en het Waddengebied.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.