Drs. A.C. (Toos) Grol-Overling

foto Drs. A.C. (Toos) Grol-Overling
bron: Fotobureau Dijkstra

Katholiek Eerste Kamerlid van het CDA uit Twente. Deskundige op het gebied van onderwijs en ontwikkelingssamenwerking. Was in Tanzania werkzaam als docente en onderzoeker en had zodoende zelf kennis kunnen opdoen van problemen in de Derde Wereld. Was na een studie pedagogiek docente, onder meer aan de Sociale Academies in Hengelo en Enschede. Had ook de nodige kennis van de Antillen en was voorzitter van de vaste kamercommissie die zich daarmee bezighield. Resoluut Eerste Kamerlid, dat met veel overtuiging de standpunten van haar fractie verwoordde.

CDA
in de periode 1982-1999: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Anna Catharina (Toos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Doetinchem, 20 maart 1931

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1952 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 7 juni 1978 tot januari 1982
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 26 januari 1982 tot 8 juni 1999
  • stafdocente psychologie en groepsdynamica, Conservatorium te Enschede, van 1984 tot 1993

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/11)
  • lid Interparlementaire Commissie van de Taalunie, van 1991 tot 1999
  • lid geschillencommissie confessioneel Middelbaar Beroepsonderwijs, vanaf 1994

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Nederlands-Antilliaanse- en Arubaanse Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1987 tot 8 juni 1999
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 11 juni 1995

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was onderwijswoordvoerster van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met Koninkrijksaangelegenheden.

opvallend stemgedrag (0/8)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad in december 1989 op als waarnemer bij de verkiezingen in Chili

anekdotes en citaten
  • Stond er steeds op te worden aangesproken met 'mevrouw Grol-Overling' in plaats van 'mevrouw Grol'.

verkiezingen
  • Was in 1981 kandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.