Mr. A.B.L. (Aat) de Jonge

foto Mr. A.B.L. (Aat) de Jonge

CDA-bestuurder van christelijk-historischen huize, die op z'n 28e één jaar Tweede Kamerlid was en daarna op zijn 33e een mooie burgemeestersloopbaan begon. Was ambtenaar bij Justitie en voorzitter van de CH-Jongeren. Vanaf 1986 burgemeester in achtereenvolgens Nieuwleusen (Ov.), Houten, en als waarnemer, van Maarn en Woudenberg. Onderbrak in 2002 twee jaar zijn burgemeestersloopbaan toen hij directeur van een projectontwikkelaar was. Daarna was hij nog veertien jaar burgemeester van Dronten. Meer bestuurder dan partijganger of politicus.

CDA
in de periode 1981-1982: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Aat Bram Louis (Aat)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 14 januari 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), van 11 oktober 1980 tot december 2015

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1981 tot 16 september 1982
  • burgemeester van Woudenberg, van 1 september 2003 tot 16 september 2004
  • burgemeester van Dronten, van 16 september 2004 tot 1 november 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/10)
  • bestuurlijk trekker Agrofood regio Zwolle
  • voorzitter externe klachtencommissie Landstede Zwolle e.o.

vorige (2/8)
  • vicevoorzitter museum Nieuwland
  • voorzitter VNG Flevoland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met justitie, binnenlandse zaken en defensie. Voerde het woord in een openbare commissievergadering over het beklagrecht van gedetineerden.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was verpleegkundige

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.