A.W. (Walter) Paulis

foto A.W. (Walter) Paulis

Uit Limburg afkomstige CDA-backbencher die woordvoerder ambtenarenzaken en pensioenen, volkshuisvesting en defensiepersoneel was. Was opgeleid als vlieger bij de Luchtmacht en werkzaam bij de koopvaardij, als mijnwerker en als straaljagerpiloot. Nadien ambtenaar bij de politie en de sociale dienst en bestuurder van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel. Kwam in 1980, 1983 en 1986 steeds tussentijds in de Tweede Kamer. Belangenbehartiger van de grensarbeiders. Lid van de enquêtecommissie bouwsubsidies.

CDA
in de periode 1980-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Albert Walter (Walter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 31 januari 1933

overlijdensplaats en -datum
Heerlen, 17 oktober 1998

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1955 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/15)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1980 tot 10 juni 1981
  • lid gemeenteraad van Melick-Herkenbosch, van 1 september 1982 tot 16 juni 1983
  • wethouder van Melick-Herkenbosch, van 1 september 1982 tot 16 juni 1983
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 juni 1983 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/8)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid bestuur SFMO (Stichting Fondsenwerving Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers en Aanverwante Doeleinden), van 1997 tot 17 oktober 1998
  • algemeen voorzitter BNMO (Bond voor Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers), van mei 1998 tot 17 oktober 1998

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid tijdelijke commissie onderzoek affaire-Bosio (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van december 1991 tot juli 1992
  • voorzitter commissie buitenlandse aangelegenheden (Interparlementaire Beneluxraad)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder ambtenarenzaken en pensioenen van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met financiën (accijnzen, ontwikkelingsfondsen), volkshuisvesting (individuele huursubsidie, eigewoningbezit), defensie (veteranen), en met de belangen van grensarbeiders.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was in 1956 betrokken bij een scooterongeval en was daarna gedwongen zittend werk te doen

verkiezingen
  • Was in 1972 KVP-kandidaat bij de Tweede Kamerverkiezingen
  • Stond in 1994 op de 61e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.