Drs. B. (Bé) Stam

foto Drs. B. (Bé) Stam
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Uit Groningen afkomstige, maar in Twente woonachtige sociale wetenschapper die tien jaar onderwijs-woordvoerder van de PvdA-Eerste Kamerfractie was. Had als hoofdberoep docent aan een sociale academie.

PvdA
in de periode 1981-1991: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Berend (Bé)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oude Pekela, 1 juli 1939

overlijdensplaats en -datum
Enschede, 17 november 2012

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1961

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • stafdocent Sociale Academie Twente te Hengelo (Ov.), vanaf 1 augustus 1967 (nog in december 1982)
  • lid gemeenteraad van Hengelo (Ov.), van 1 september 1970 tot 5 september 1978
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 11 juni 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/15)

  • voorzitter Werkparaplu Hengelo, van 1994 tot 1997
  • voorzitter Crea, van 1996 tot 1 januari 2008

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Nederlands-Antilliaanse en Arubaanse zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1987 tot 11 juni 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was onderwijswoordvoerder van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder onder meer bezig met Antilliaanse zaken en buitenlandse zaken.
  • Leidde in 1989 een parlementaire delegatie naar Cuba

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was medisch analiste
  • Zijn vader was boekhouder

verkiezingen
  • Werd in 1981 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.