E.C. (Ernst) Bakker

foto E.C. (Ernst) Bakker

Eén van de strategen van D66, begiftigd met een groot politiek gevoel, handig en charmant. Vertrouweling van achtereenvolgende fractieleiders en lijsttrekkers. Kwam als woordvoeder van de fractie in de Haagse politiek. Werd na de door hem geleide succesvolle verkiezingscampagne van 1981 zelf Kamerlid. In 1990 werd hij lid van de Amsterdamse gemeenteraad en van 1992 tot 1998 was hij wethouder van onder meer cultuur. In die functie herstelde hij de relatie tussen Amsterdam en de schrijver Willem Frederik Hermans, die vanwege zijn bezoek aan het Zuid-Afrika van de apartheid, tien jaar lang ongewenst persoon in de hoofdstad was. Was in 1998-2011 burgemeester van Hilversum.

D66
in de periode 1981-1982: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Ernst Carel (Ernst)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijverdal (gem. Hellendoorn), 16 april 1946

overlijdensplaats en -datum
Hilversum, 8 februari 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 16 september 1982
  • wethouder (van verkeer, milieu, cultuur en monumentenzorg) van Amsterdam, van 12 april 1994 tot 1 februari 1998
  • burgemeester van Hilversum, van 1 februari 1998 tot 1 juli 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/12)

  • voorzitter Veiligheidsregio Gooi- en Vechtstreek
  • lid Algemeen Bestuur Kenniskring Amsterdam

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder andere bezig met binnenlandse zaken en verkeer en waterstaat

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam deel aan het lid Des-Indesberaad over toekomstige samenwerking van PvdA, VVD en D66
  • Stemde in mei 1982 in een fractievergadering tegen totstandkoming van een interimkabinet van CDA en D'66
  • Was als wethouder van verkeer in Amsterdam eerstverantwoordelijke voor het besluit om een Noord-Zuid-metroverbinding aan te leggen

uit de privésfeer
Zijn vader was huisarts in Nijverdal

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.