Ir. P.K. (Pieter) ter Veer

foto Ir. P.K. (Pieter) ter Veer
bron: Fotobureau Dijkstra

Melkveehouder uit noordoost-Groningen, die in de perioden 1981-1982 en 1989-2002 Tweede Kamerlid voor D66 was. Vier jaar voorzitter van de vaste Tweede Kamercommissie voor Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Was ook enige tijd voorzitter van de commissie voor Europese zaken en defensiewoordvoerder. Vanwege zijn praktijkkennis en bezadigde oordeel een gewaardeerde landbouw-woordvoerder.

D66
in de periode 1981-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pieter Klaas (Pieter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zuidhorn (Gr.), 22 december 1944

overlijdensplaats en -datum
Heemstede, 11 december 2022

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), van 1976 tot 1977
  • D'66 (Democraten 1966), van 1977 tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66), tot oktober 2022

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • werkzaam bij Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, van 1970 tot 1972
  • eigenaar melkveehouderij/genen-importeur te Woltersum, van 1972 tot 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 15 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1989 tot 23 mei 2002

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • voorzitter Otterstation "Aqua Lutra" te Leeuwarden, omstreeks juli 1997 (nog in 2002)
  • lid Raad van Toezicht Voedingscentrum te 's-Gravenhage

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter algemene commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 oktober 1994 tot 22 september 1998
  • voorzitter vaste commissie voor Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 23 mei 2002

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Interpelleerde op 3 juli 1990 de ministers Ter Beek en Van den Broek over de 'Hoofdlijnenbrief' Defensienota
  • Interpelleerde op 21 april 1993 de staatssecretarissen Gabor en Simons over groeibevorderende stoffen in de rundvleesproduktie

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was onderwijsinspecteur
  • Kreeg na zijn Kamerlidmaatschap een relatie met Louise Groenman

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.