Ir. R.J. (Rob) Tazelaar

foto Ir. R.J. (Rob) Tazelaar

In de jaren tachtig landbouw-woordvoerder van de PvdA in de Tweede Kamer. Was voordien ambtenaar bij de Europese Commissie in Brussel, waar hij ook voorzitter van de PvdA-afdeling was. Nam met de CDA'er Van Noord het initiatief om de regelgeving voor huisvesting van legbatterijkippen te verbeteren. Maakte deel uit van de parlementaire enquêtecommissie RSV en van de subcommissie die zich met de visfraude bezighield. Als oud-VVD-lid een wat a-typische PvdA'er. Na zijn Kamerlidschap voorzitter van enkele productschappen.

PvdA
in de periode 1981-1988: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Rob Jan (Rob)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 14 mei 1937

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), tot 1966
  • D'66 (Democraten 1966), van 1966 tot 1968
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1968

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 1 januari 1988
  • voorzitter PPE (Produktschap voor Pluimvee en Eieren), van juni 1990 tot 1 mei 2003
  • voorzitter PVE (Produktschap voor Vee, Vlees en Eieren), van 1993 tot 1 mei 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Toezicht Coöperatie Huisartsen, regio Arnhem

vorige (2/12)
  • lid dagelijks bestuur International Meat Secretariat te Parijs, vanaf 1995
  • voorzitter Wageningen Universiteitsfonds, vanaf 2002

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 november 1986 tot 1 januari 1988
  • lid subcommissie visquoteringsregelingen uit de vaste commissie voor Visserij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 december 1986 tot juni 1987

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/7)
  • Interpelleerde op 8 november 1986 minister Braks over de Interimwet beperking veehouderij
  • Bracht in 1986 samen met René van der Linden (CDA) en Jan te Veldhuis (VVD) een initiatiefwet tot stand om het overnemen van mestrechten tegen te gaan. (19.563)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Tijdens zijn voorzitterschap werd, in 1993, de ambtelijke staf van de Productschappen voor Vee en Vlees en voor Pluimvee en Eieren samengevoegd tot onder de naam Productschap voor Vee, Vlees en Eieren

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.