J. (Jan) van Noord

foto J. (Jan) van Noord

Dertien jaar landbouwwoordvoerder van het CDA in de Tweede Kamer. Nuchtere en bescheiden Drentse veehouder, die zowel in Drenthe als landelijk vele functies vervulde op het gebied van de landbouw. Fractievoorzitter van ARP en CDA in de Staten van Drenthe. Bracht samen met Tazelaar (PvdA) een initiatiefwet tot stand over de minimum hokruimte voor legkippen. Hield zich als Kamerlid ook onder meer bezig met ruimtelijke ordening en volkshuisvesting.

CDA
in de periode 1981-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoogeveen, 2 maart 1930

overlijdensplaats en -datum
Dwingeloo, 9 april 2000

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid gemeenteraad van Dwingeloo, van 6 september 1966 tot 10 juni 1981
  • lid Provinciale Staten van Drenthe, van 3 juni 1970 tot 2 juni 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/21)

  • lid Stuurgroep Heroriëntatie Pluimveehouderij, 1999
  • belast met onderzoek naar nertsenfokkerij in Nederland, van juli 1999 tot september 1999

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter bijzondere commissie voor de Groene Structuurschema's (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 25 november 1986 tot 14 september 1989

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was landbouw-woordvoerder van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met volkshuisvesting en ruimtelijke ordening (onder meer woordvoerder bij de behandeling van de vierde nota ruimtelijke ordening).
  • Bracht in 1983 samen met de PvdA'er Rob Tazelaar een initiatiefwet tot stand inzake minimumeisen voor het houden van legkippen. Hiermee moest het dierenwelzijn worden bevorderd. Bestaande excessen moesten onmiddellijk worden gestopt in afwachting van een diervriendelijker systeem van pluimveehouderij. (17.479, 17.969)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.