Drs. P.A. (Peter) Lankhorst

foto Drs. P.A. (Peter) Lankhorst

Gerespecteerd en veelzijdig Tweede Kamerlid voor de PPR en GroenLinks. Zette zich als Kamerlid vooral in voor drugsverslaafden, jongeren en etnische minderheden, maar voerde het woord op uiteenlopende terreinen. Bracht een initiatiefwet tot stand over de vertegenwoordiging van leerlingen in schoolbesturen. Kwam als één van de eerste Kamerleden openlijk uit voor zijn homoseksualiteit. Was al op zijn 27ste gemeenteraadslid en werd later wethouder van een Amsterdamse deelgemeente.

PPR, GroenLinks
in de periode 1981-1994: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Petrus Antonius (Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 1 januari 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PPR (Politieke Partij Radikalen), van 1972 tot 16 februari 1991
  • GroenLinks, vanaf 24 november 1990

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 17 mei 1994
  • fractievoorzitter GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 april 1993 tot 4 mei 1994
  • lid dagelijks bestuur (portefeuille maatschappelijke ontwikkeling) deelgemeente Bos en Lommer, van 12 april 1994 tot 14 april 1998
  • zelfstandig adviseur jeugdbeleid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/19)
  • lid ROB (Raad voor het Openbaar Bestuur), vanaf 1 april 1999
  • voorzitter Commissie Rechtsherstel Homoseksuelen Tweede Wereldoorlog, vanaf 13 november 2001

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 december 1989 tot 17 mei 1994
  • lid subcommissie Kinderbescherming uit de bijzondere commissie voor het Jeugdwelzijnsbeleid en de vaste commissie voor Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 15 februari 1990 tot oktober 1990

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Diende in 1989 een initiatiefwetsvoorstel in waardoor een leerlingenstatuut in het middelbaar onderwijs verplicht werd gesteld. Dit voorstel werd in 1993 wet (Stb. 74). Liet zich bij de verdediging van de wetsvoorstel in het parlement bijstaan door enkele leerlingen. (21.259)
  • Was in 1988 woordvoerder in het debat over de uitkomst van de enquête naar de paspoortkwestie

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1974 als 27-jarige aanvankelijk door zijn partij naar voren geschoven als wethouder van onderwijs. Uiteindelijk werd Roel van Duyn wethouder namens de PPR.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.