P.M. (Piet) Blauw

foto P.M. (Piet) Blauw
bron: Fotobureau Dijkstra

Boer en landbouw-woordvoerder van de VVD-fractie, met vele functies in de landbouwsector. Geboren in Noord-Holland, waar hij ook veehouder, tuinder en bollenteler was. Later eigenaar van een groot akkerbouwbedrijf in Noordoost-Groningen. Bestuurlijk actief in diverse landbouworganisaties, de plaatselijke voetbalclub, een waterschap en talrijke besturen en commissies in de paardenhouderij. Strenge, maar rechtvaardige voorzitter van de commissie Landbouw. Bij zijn afscheid als Kamerlid omschreven als 'ruwe bolster met blanke pit'.

VVD
in de periode 1981-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pieter Marinus (Piet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Alkmaar, 30 september 1939

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1965

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • landbouwer in Noord-Holland en Groningen (veehouderij, akkerbouw, bloembollenteelt en vollegrondstuinbouw)
  • akkerbouwer te Nieuwe Pekela (parttime)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 19 mei 1998

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/23)
  • lid Kapittel voor de Civiele Orden, van 1 januari 2001 tot 1 januari 2009
  • voorzitter Productschap Dranken, van 1 juli 2004 tot 1 juli 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter bijzondere commissie voor de Nota situering nieuwe militaire terreinen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 maart 1983 tot september 1986
  • voorzitter vaste commissie voor Landbouw, (Natuurbeheer) en Visserij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 7 februari 1985 tot 19 mei 1998

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde op 21 juni 1994 minister De Vries over gelegenheidsarbeid in de agrarische sector
  • Diende in 1994 samen met zijn fractiegenoot Robin Linschoten een initiatiefwetsvoorstel in over afschaffing van de bonus-malus-regeling in de WAO. Het voorstel werd in 1995 ingetrokken. (23.691)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

anekdotes en citaten
  • Bediende zich graag van beeldende uitspraken, bijvoorbeeld over de varkenssector: van zaad tot karbonaad

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"Boerenblauw" (ter onderscheiding van zijn fractiegenoot J.D.Blaauw, die werd aangeduid als Marineblauw)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.