H. (Minouche) Janmaat-Abee

foto H. (Minouche) Janmaat-Abee

In Amsterdam geboren Groningse, die met enige onderbrekingen vier periodes Kamerlid voor het CDA was. Had als oud-verpleegkundige speciale belangstelling voor de gezondheidszorg, met name voor zaken als AIDS, gehandicaptenzorg en alternatieve geneesmiddelen. Liep stage bij Artsen zonder Grenzen in Sudan. Had in Oost-Groningen diverse bestuursfuncties in de zorgsector. Vasthoudend - en daardoor door de fractieleiding niet altijd als meegaand ervaren - politica met een zakelijke, nuchtere kijk op de politiek.

CDA
in de periode 1981-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Henny (Minouche)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 3 september 1945

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1975 (rechtstreeks lid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 16 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 januari 1985 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 17 mei 1994
  • directeur Whiplash Centrum Nederland, van 1994 tot 2003 (oprichter)
  • lid directie Wijkbeheer Schilderswijk (Transvaal) te 's-Gravenhage, vanaf 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • lid bestuur REFAJA-ziekenhuis te Stadskanaal
  • lid bestuur "De Witakker", school voor speciaal en voortgezet onderwijs te Rijs (Frl.)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster volksgezondheid, drugs- en verslaafdenbeleid, gehandicaptenbeleid en onderwijs (onderwijs aan allochtonen, speciaal onderwijs, leerlingenvervoer, beroepsonderwijs) van de CDA-Tweede Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in augustus 1981 tot de zestien CDA-fractieleden die alleen tegen het ontwerp-regeerakkoord tussen CDA, PvdA en D66 stemden, omdat fractievoorzitter Van Agt bij aanvaarding zou opstappen

uit de privésfeer
Zij groeide op in Haren (Gr.)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.