Drs. M.G.G.J. (Jos) Schreurs

foto Drs. M.G.G.J. (Jos) Schreurs
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Priester, pastoor in onder meer Well, Maastricht en Schinnen en aalmoezenier in de mijnstreek, aan wie in 1981 door de conservatieve bisschop Gijsen van Roermond te verstaan werd gegeven dat hij zijn lidmaatschap van de Eerste Kamer moest beëindigen. Hem werd kwalijk genomen dat hij vóór het abortusvoorstel van het kabinet-Van Agt had gestemd. Bekleedde daarna nog vele kerkelijke functies, waaronder die van deken in dekenaat Schinnen.

CDA
in de periode 1980-1981: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Marie Guillaume Gerard Joseph (Jos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nuth, 18 november 1934

overlijdensplaats en -datum
Sittard (gem. Sittard-Geleen), 10 april 2022

begraafplaats en -datum
Schinnen, 16 april 2022

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl) (rechtstreeks lid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1980 tot 10 juni 1981
  • deken, dekenaat Schinnen, van 1 juni 1993 tot 1 februari 2018
  • hoofdaalmoezenier Dienst Kerk en Samenleving, bisdom Roermond, van 21 januari 1996 tot 1 mei 2009

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • administrator parochie H. Dionysius te Schinnen, van 15 maart 2005 tot 1 februari 2018
  • administrator parochie H. Petrus Canisius te Puth, van 1 januari 2015 tot 1 februari 2018

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erekannunik, vanaf 7 december 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met onderwijs en maatschappelijk werk

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trok zich op aandrang van de bisschop van Roermond terug uit de politiek. Bisschop Gijsen verweet hem onder meer vóór het wetsvoorstel inzake abortus van het kabinet-Van Agt te hebben gestemd.

verkiezingen
  • Werd in 1980 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.