Drs. J.J. (Joris) Schouten

foto Drs. J.J. (Joris) Schouten
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholieke landbouwbestuurder uit Noord-Holland, die in de jaren 1980-1991 één van de landbouw-woordvoerders van het CDA in de Eerste Kamer was. Kwam uit een West-Fries boerengezin. Voorman van de KNBTB en voorzitter van het Landbouwschap en in die functies een onvermoeibaar pleitbezorger in Den Haag en Brussel van de belangen van de Nederlandse land- en tuinbouwers. Kreeg voordien al bekendheid door zijn radiopraatjes namens de KNBTB over land- en tuinbouw voor de KRO. Vlotte spreker.

CDA
in de periode 1980-1991: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Joris Jan (Joris)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Blokker (N.H.), 23 september 1926

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1965 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • voorzitter Landbouwschap, van 1 mei 1978 tot 1 mei 1980
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1980 tot 10 juni 1981
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1983 tot 11 juni 1991
  • voorzitter Landbouwschap, van 1 mei 1984 tot 1 mei 1986

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/13)
  • plaatsvervangend voorzitter Raad van Toezicht Rabobank
  • voorzitter Radboudstichting, Wetenschappelijk Onderwijsfonds, van 1990 tot 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder landbouw en visserij van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder onder meer bezig met verkeer en waterstaat (natte waterstaat) en Nederlands-Antilliaanse Zaken.

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was wethouder van Blokker (1946-1963)

verkiezingen
  • Werd in 1980 en 1981 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.