E.L.M. (Lies) Uijterwaal-Cox

foto E.L.M. (Lies) Uijterwaal-Cox
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholiek Utrechts Eerste Kamerlid, dat op de School voor Maatschappelijk Werk politieke scholing kreeg van KVP-Kamerlid Agnes Nolte. Was actief in het Katholiek Vrouwengilde en werd in 1966 Statenlid in Utrecht. Zij was dat zestien jaar. In de Eerste Kamer, waarvan zij sinds 1981 deel uitmaakte, hield zij zich onder meer bezig met milieu, welzijn en volksgezondheid. Enige tijd voorzitter van het Kamerbreed Vrouwenoverleg.

CDA
in de periode 1981-1987: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Elisabeth Leonarda Maria (Lies)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
E.L.M. Cox

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 30 september 1920

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 10 maart 2018

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 2 juni 1966 tot 2 juni 1982
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 februari 1981 tot 23 juni 1987

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • voorzitter Landelijke Stichting voor Thuislozenzorg en Onderdak te 's-Gravenhage, omstreeks april 1987
  • voorzitter Stichting "Zon zonder Zorgen" te Haarlem, omstreeks april 1987 (stichting voor de maatschappelijke problemen van in Spanje overwinterende ouderen)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster milieu, emancipatiebeleid, volksgezondheid en welzijn van de CDA-Eerste Kamerfractie.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar echtgenoot was accountant
  • Haar vader was zakenman

verkiezingen
  • Was in 1980 kandidaat in en werd in 1981 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.