Drs. G.J.J. (Ger) Schinck

foto Drs. G.J.J. (Ger) Schinck
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Leraar economie en docent aan een journalistenopleiding, die, na financieel-economisch woordvoerder te zijn geweest, fractievoorzitter werd van de PvdA-senaatsfractie. Hield zich als Eerste Kamerlid ook bezig met hoger onderwijs. Werd in 1989 burgemeester van Sint Michielsgestel, maar stapte later over naar het bedrijfsleven. Beschikte over de nodige humor. Niet iemand die zichzelf erg op de voorgrond plaatste; in zijn fractie primus inter pares.

PvdA
in de periode 1980-1995: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gerardus Jacobus Johannes (Ger)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arcen (gem. Arcen en Velden, Lb.), 15 juli 1944

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1967

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1980 tot 13 juni 1995
  • fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 13 juni 1995
  • burgemeester van Sint Michielsgestel, van 1 december 1989 tot 1 januari 1996
  • burgemeester van Sint Michielsgestel, van 1 januari 1996 tot 1 oktober 2002 (na vereniging van Berlicum, Den Dungen en Sint Michielsgestel)
  • directeur Obragas Net (gastdistributiebedrijf) te Helmond, van 1 oktober 2002 tot 2007
  • directeur Netbeheer Haarlemmermeer B.V., van 2004 tot 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/12)
  • lid Geschillencommissie Energie en Water
  • voorzitter Stichting "de Wieger", Deurne

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Landbouw en Visserij (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 1983 tot 23 juni 1987
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 12 mei 1992 tot 13 juni 1995

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder financiën van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hij bleef dat ook in de periode dat hij fractievoorzitter was. Hield zich aanvankelijk ook bezig met landbouw en economische zaken. Was sinds 1993 ook woordvoerder hoger onderwijs.

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1980 en 1981 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.