Ir. F.C. (Frans) de Jong

foto Ir. F.C. (Frans) de Jong
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Landbouw-ingenieur uit westelijk Noord-Brabant, die elf jaar Eerste Kamerlid voor het CDA was. Bestuurder bij de Suiker Unie, de coöperatie van suikerboeren, en zeer geïnteresseerd in agrarische zaken. Daarnaast actief op talrijke maatschappelijke terreinen en enige jaren fractievoorzitter van het CDA in de Brabantse Staten. Als Eerste Kamerlid woordvoerder landbouw, voorzitter van de commissie voor Landbouw en Visserij en fractiesecretaris. Vitale 'doener', met vele contacten in Brabant.

CDA
in de periode 1980-1991: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Franciscus Cornelius (Frans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Alphen (N.Br.) (gem. Alphen en Riel), 29 november 1922

overlijdensplaats en -datum
Breda, 6 april 2018

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 6 juni 1962 tot juni 1979
  • secretaris bestuur Coöperatieve Vereniging "Suiker Unie" U.A. te Dinteloord, van 1966 tot 1 december 1984
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1980 tot 11 juni 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/34)

  • voorzitter Project Wonen+ Roosendaal, van 1996 tot 1998
  • voorzitter PWO (Provinciaal Welzijnsberaad voor Ouderen), van 1996 tot 2001

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Landbouw en Visserij (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1987 tot 11 juni 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was landbouw-woordvoerder van de CDA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was in de jaren zestig actief in het Katholiek jeugdwerk in Roosendaal
  • Nam in 1966 en 1968 deel aan het Nederlands Concilie in Noordwijkerhout

verkiezingen
  • Werd in 1980 en 1981 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.