M.J.C.A. (Greet) Ermen

foto M.J.C.A. (Greet) Ermen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Brabants PvdA-Eerste Kamerlid. Woordvoerster welzijnszaken. Was actief in diverse organisaties op het gebied van welzijn, vormingswerk en volksgezondheid. Wethouder in Oisterwijk. Hield zich ook bezig met Antilliaanse zaken. Nuchtere, praktische vrouw uit een arbeidersgezin.

PvdA
in de periode 1980-1995: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Margaretha Johanna Catherina Allegonda (Greet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oisterwijk, 2 november 1936

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1971

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid gemeenteraad van Oisterwijk, van 3 september 1974 tot april 1992
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1980 tot 13 juni 1995
  • wethouder (van onder meer milieu, onderwijs, welzijn, sport, werkgelegenheid en personeel) van Oisterwijk, van 7 september 1982 tot 1 mei 1990

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/15)
  • lid algemeen bestuur "Samenwerkingsverband Polen-Nederland"
  • lid regiobestuur "Samivoz"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Maatschappelijk Werk (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1981 tot 13 september 1983
  • voorzitter vaste commissie voor Welzijn en Cultuur (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 1983 tot 13 juni 1995

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster welzijn, volksgezondheid en Antilliaanse zaken van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met basisonderwijs en voerde verder in 1993 het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel herindeling noordoostelijk deel van Noord-Brabant.
  • Was op 14 maart 1995 de eerste vrouw die een vergadering van de Eerste Kamer voorzat

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Pacifiste; stemde daarom tegen de Defensiebegroting

uit de privésfeer
  • Was bij de katholieke verkenner jarenlang welpenleidster
  • Haar vader was schoenmaker, eerst in Oisterwijk, later bij Bata in Best

verkiezingen
  • Werd in 1980 en 1981 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.