Drs. N. (Len) Rempt-Halmmans de Jongh

foto Drs. N. (Len) Rempt-Halmmans de Jongh

Wassenaarse econome die na verblijf in Nigeria en Iran en na diverse functies in de VVD te hebben bekleed in de Tweede Kamer kwam. Zette zich in voor de rechten van vrouwen, homo's en consumenten. Was verder woordvoerder energiezaken. Nam als enige plaatsvervangend lid deel aan de werkzaamheden van de enquêtecommissie RSV. Goedlachs en geestig Kamerlid, die soms met volks taalgebruik haar keurige Wassenaarse afkomst probeerde te maskeren en die op sommige terreinen verrassend progressief-liberale opvattingen had.

VVD
in de periode 1979-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Nellie (Len)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
N. Halmmans de Jongh

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 11 augustus 1927

overlijdensplaats en -datum
Huizen (N.H.), 23 april 2013

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1965

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker voorzitter Produktschap van Vis en Visprodukten, van 1953 tot 1957
  • voorzitter Nederlandse Vrouwenraad, van 15 april 1975 tot 25 september 1979
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 september 1979 tot 10 juni 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1982 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 september 1990 tot 17 mei 1994

5.

Partijpolitieke functies (0/10)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/19)

  • vicevoorzitter Oud-ledenorganisatie Tweede Kamer
  • lid redactie "Nestor" (oud-leden Tweede Kamer)

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor deregulering van overheidsregelingen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 8 december 1983 tot juni 1986
  • voorzitter vaste commissie voor het Emancipatiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 9 september 1986 tot 14 september 1989

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met emancipatie, energiebeleid, consumentenzaken, milieubeheer, sociale zaken (arbeidsomstandigheden) en antidiscriminatiewetgeving
  • Diende in 1992 met haar fractiegenoten Frits Bolkestein en Robin Linschoten een initiatiefwetsvoorstel in inzake het afschaffen van het verplichte SER-advies. Dit voorstel werd in 1993 door de Tweede Kamer verworpen. (22.878)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kwam (net als haar fractiegenoot Benk Korthals) als plaatsvervangend lid van de RSV-enquêtecommissie in conflict met haar fractiegenoot Joekes, die weigerde de fractietop te betrekken bij de formulering van concept-conclusies van de commissie.

uit de privésfeer
Haar vader was chef-accountant bij de Rotterdamsche Bank

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.