Drs. A. (Ton) van Boven

foto Drs. A. (Ton) van Boven
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Leraar geschiedenis en rector, die als onderwijsdeskundige optrad in de Eerste Kamer en zich verder bezighield met binnenlandse en buitenlandse zaken. Toonbeeld van de deftige Haagse liberaal-oude-stijl. Donateur van de elitesportclub HVV en lid van herensociëteit 'De Witte'. Voorkomend en op-en-top verzorgde senator, die op de fiets naar het Kamergebouw kwam.

VVD
in de periode 1980-1995: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Anthony (Ton)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Voorschoten, 28 januari 1925

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 6 mei 2009

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf februari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • leraar geschiedenis en staatsinrichting, Openbaar "Maerlant Lyceum" te 's-Gravenhage, van 1 augustus 1966 tot 1 augustus 1970
  • rector Openbaar "Maerlant Lyceum" te 's-Gravenhage, van 1 augustus 1970 tot 1 augustus 1983
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1980 tot 10 juni 1981
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 1982 tot 13 juni 1995

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/9)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van 1987 tot 1995
  • lid Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie, van 1989 tot 1995

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Europese Samenwerkingsorganisaties (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1982 tot 23 juni 1987

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder onderwijs, binnenlandse zaken en buitenlandse zaken van de VVD-Eerste Kamerfractie. Was tevens woordvoerder bij onderwerpen betreffende Algemene Zaken en Huis der Koningin.

opvallend stemgedrag (0/8)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was geschiedenisleraar van onder anderen Hans Dijkstal en Mark Rutte
  • Zijn vader was leraar tekenen en kunstgeschiedenis aan Instituut Wullems te Voorschoten en aan de Stevin-HBS te 's-Gravenhage

verkiezingen
  • In 1977 en 1981 kandidaat in Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.