Dr. H.Ch. (Henk) Couprie

foto Dr. H.Ch. (Henk) Couprie
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Marineman van antirevolutionairen huize, die in de CDA-Tweede Kamerfractie één van de defensiewoordvoerders was. Worstelde met het kernwapenstandpunt van zijn partij en verzette zich in 1979 lang tegen het besluit om voorwaardelijk in te stemmen met het plaatsen van kruisraketten in Nederland. Stemde wel met Van Leijenhorst tegen het abortusvoorstel van de ministers Ginjaar en De Ruiter. Was voor hij Kamerlid werd marineofficier. Hield zich als Kamerlid ook bezig met belastingwetgeving en milieuvraagstukken. Promoveerde op latere leeftijd in de theologie.

CDA
in de periode 1979-1986: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrik Christiaan (Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 22 januari 1930

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 januari 1979 tot 10 juni 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 september 1981 tot 15 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 november 1982 tot 3 juni 1986
  • management consultant, van 1986 tot 1999
  • directeur Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, tot januari 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • ambtsdrager Gereformeerde Kerk
  • lid NT-Studiegroep Vrije Universiteit

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter bijzondere commissie Onderzoek naar het aanschaffingsbeleid op het gebied van defensiemateriaal en de controle daarop (COMAC) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 oktober 1981 tot januari 1982
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel wijziging van bepalingen omtrent beëindiging van arbeidsovereenkomsten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 april 1982 tot 23 februari 1983

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met defensie, milieu, scheepvaart en financiën (belastingen)

opvallend stemgedrag (0/9)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in de periode 1982-1986 door zijn partij aangewezen als vertegenwoordiger van de noordelijke provincies. Toen Groningen in 1986 met een eigen regio-kandidaat kwam (mevrouw Doelman), werd hij op een onverkiesbare plaats gezet

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, mei 1988 (tussentijdse vacature)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.