Dr. S.C. (Suzanne) Bischoff van Heemskerck

foto Dr. S.C. (Suzanne) Bischoff van Heemskerck
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

D'66-politica die op jeugdige leeftijd Tweede Kamerlid werd, maar al spoedig overstapte naar de Eerste Kamer. Was ambtenaar op buitenlandse zaken, met name op het gebied van ontwikkelingssamenwerking en handelspolitiek. Als Kamerlid had ontwikkelingssamenwerking ook haar belangstelling, terwijl zij zich verder bezighield met onder meer emancipatie. Na haar Eerste Kamerlidmaatschap in de Verenigde Staten actief op het gebied van onderzoek naar en ondersteuning bij epilepsie. Haar vader was eerste stalmeester van het koninklijk huis en haar moeder grootmeesteres van de koningin.

D66
in de periode 1979-1986: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Suzanne Caroline (Suzanne)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 31 juli 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van 1974 tot (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 januari 1979 tot 10 juni 1981
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 27 augustus 1986
  • programmadirecteur en directeur sociale projecten UNICEF (United Nations Children's Fund), van 1988 tot 1991
  • excutive director Epilepsy Virginia, University of Virginia Health System, vanaf 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Nederlandse Vereniging voor de Nieuwe Nationale Orde
  • penningmeester NOVIB (Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking), vanaf juli 1981

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1983 tot 10 september 1986

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • In de Eerste Kamer woordvoerster voor Antilliaanse Zaken, ontwikkelingssamenwerking, economische zaken en sociale zaken
  • Interpelleerde op 23 juni 1982 samen met Bas de Gaay Fortman (PPR) minister-president Van Agt over de kasplafondproblematiek en onderuitputting bij ontwikkelingssamenwerking

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was officier en vervolgens eerste stalmeester en adjudant van de koningin; haar moeder was grootmeesteres van de koningin

verkiezingen
  • In 1981 tot Eerste Kamerlid gekozen door Groep IV: Zuid-Holland
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.