Drs. B.M.J. (Ben) Hennekam

foto Drs. B.M.J. (Ben) Hennekam
bron: Beeldbank Nationaal Archief

West-Brabants CDA-Tweede Kamerlid dat zich ontwikkelde tot een geducht debater op het gebied van binnenlands bestuur en verkeer. Van oorsprong gymnastiekleraar en later acht jaar wethouder van Prinsenbeek. Leidde als commissievoorzitter met soepelheid de soms rumoerige hoorzittingen over gemeentelijke herindelingen. Was in 1990-2007 secretaris-generaal van de Benelux en na zijn pensionering wethouder voor een lokale lijst van Drimmelen en daarna voor het CDA in Sluis.

CDA
in de periode 1978-1990: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Bernardus Martinus Johannes (Ben)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Princenhage (thans gem. Breda), 31 oktober 1941

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 februari 1978 tot 1 september 1990
  • wethouder (van onder meer financiën, openbare werken en publiekszaken) van Drimmelen, van 25 januari 2008 tot 27 november 2008 (namens de lijst-Harry Bakker)
  • wethouder van Sluis, van 27 november 2008 tot april 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/12)
  • lid Rekenkamercommissie Hoeksche Waard
  • lid bezwaarschriftencommissie, gemeente Bergen op Zoom

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 december 1982 tot 9 september 1986
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 januari 1985 tot 1 september 1990

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Een door hem ingediend en aangenomen amendement op het wetsvoorstel gemeentelijke herindeling Zuid-Limburg leidde tot vorming van de gemeente Landgraaf. Aanvankelijk was beoogd Schaesberg, Ubach over Worms en Nieuwenhagen (de SUN-gemeenten) bij Heerlen te voegen.
  • Interpelleerde op 29 juni 1988 minister Smit-Kroes over de vaste oeververbinding over de Westerschelde

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.