P.H.B. (Paul) Wessels

foto P.H.B. (Paul) Wessels

D66'er uit Noord-Limburg, die vooral op lokaal gebied sinds 1969 bestuurlijk actief was. Was leraar en later wethouder van Gennep. In zijn woonplaats een bevlogen D66-kopstuk. Kwam in 1997 tussentijds in de Tweede Kamer, maar kon daar in de korte tijd tot de verkiezingen geen opvallende rol spelen.

D66
in de periode 1997-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gennep, 23 oktober 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 december 1997 tot 19 mei 1998
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van maart 1999 tot 10 maart 2011
  • lid gemeenteraad van Gennep, van 11 maart 2010 tot 1 januari 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • adviseur Huis voor de Zorg

vorige (2/5)
  • adviseur jeugdwerk en werkgroep ethnische minderheden, vanaf 1980
  • lid bestuur lokale kabeltelevisie, vanaf 1985

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was één van de woordvoerders binnenlandse zaken (minderheden en Nationale Ombudsman) van de D66-fractie

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Actief in de Patiëntenadviesraad (vanaf 1995), de VNG-werkgroep verkeer (1995) en het Jeugdwerk Jong Nederland (vanaf 1965)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.