Drs. F.H. (Frits) von Meijenfeldt

foto Drs. F.H. (Frits) von Meijenfeldt
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

CDA-senator, gemeentebestuurder en directeur van een psychiatrische inrichting. Werd na als accountant werkzaam te zijn geweest in 1968 wethouder van Groningen. Trad af na conflicten in het college van B&W. Kreeg daarna bestuursfuncties in de geestelijke gezondheidszorg. In de Eerste Kamer woordvoerder economische zaken. Bleef na zijn vertrek uit de Senaat als waarnemend burgemeester actief in het openbaar bestuur. Vervulde vele maatschappelijke functies. Gewaardeerde bestuurder, die als integer en aimabel werd gekenschetst.

CDA
in de periode 1978-1987: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Frederik Hendrik (Frits)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 22 oktober 1919

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 23 juli 2000

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 24 januari 1978 tot 23 juni 1987
  • registeraccountant, omstreeks 1983
  • waarnemend burgemeester van Winsum (Gr.), van 16 februari 1989 tot 1 januari 1990

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/22)

  • lid bestuur Stichting Noord-Groningen
  • lid bestuur Stichting Fonds Groningen 1948

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 24 januari 1978 tot 23 juni 1987

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder economische zaken en Koninkrijkszaken van de CDA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad in 1972 samen met wethouder Hendriks (PvdA) en mevr. Nijhoff (VVD) af, omdat zij zich keerden tegen de wens van de PvdA om tot een program- in plaats van een afspiegelingscollege te komen. Zij wensten niet langer samen te werken met PvdA-wethouder Max van den Berg.

uit de privésfeer
  • Broer van M.H. (Chiel) von Meijenfeldt; officier (hoogste rang generaal-majoor), bijgenaamd 'de rode generaal' vanwege zijn progressieve opvattingen over onder meer kernwapens.
  • Zijn vader was architect. Hij overleed in 1935 op 43-jarige leeftijd

verkiezingen
  • Was in 1977 kandidaat en werd in 1981 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.