L. (Loes) Vonhoff-Luijendijk

foto L. (Loes) Vonhoff-Luijendijk
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Uit Limburg afkomstige, hartelijke VVD-politica, die ruim dertien jaar lid was van de Eerste Kamer. Was maatschappelijk werkster in Amsterdam-Noord en gemeenteraadslid in de hoofdstad. In de Eerste Kamer onder meer woordvoerster cultuur en Antilliaanse zaken. Wist in 1987 via voorkeurstemmen haar zetel in de Senaat te behouden. Echtgenote van Henk Vonhoff.

VVD
in de periode 1978-1991: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Louise (Loes)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 21 oktober 1926

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 6 september 1966 tot augustus 1971
  • adviseur maatschappelijk werk, "De Nederlandsche Bank", van 1972 tot 1974
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 24 januari 1978 tot 11 juni 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/9)
  • lid bestuur Volksuniversiteit te Utrecht
  • lid Omroepraad, vanaf augustus 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Cultuur en Recreatie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 24 januari 1978 tot 13 september 1983
  • voorzitter vaste commissie voor Cultuur (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 1983 tot 11 juni 1991

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Nederlandse Vrouwenraad

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster culturele zaken, Antilliaanse Zaken en onderwijs van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met emancipatiebeleid.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Beëindigde in 1971 haar raadslidmaatschap in Amsterdam vanwege de benoeming van haar echtgenoot tot staatssecretaris

uit de privésfeer
Haar vader was mijnbouwinspecteur

verkiezingen
  • Was in 1977 kandidaat in en werd in 1981 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe
  • In 1987 werd zij met voorkeurstemmen tot lid van de Eerste Kamer gekozen, ten koste van F.M. Feij. Zij kregen stemmen van vier Groningse, twee Noord-Hollandse en twee Utrechtse Statenleden.

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, 1974 (niet aangenomen in verband met de benoeming van haar echtgenoot tot burgemeester van Utrecht)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.