Dr. M. (Marja) Wagenaar

foto Dr. M. (Marja) Wagenaar
bron: Fotobureau Dijkstra

Op de Rijksvoorlichtingsdienst gepromoveerde politicologe, die vijf jaar Tweede Kamerlid voor de PvdA was. Was universitair docent bestuurskunde in Leiden en daarvoor werkzaam bij de radio. Als woordvoerster rampenbestrijding voerde zij namens haar fractie het woord bij de debatten over de vuurwerkramp in Enschede en de cafébrand in Volendam. Toonde daarbij persoonlijke betrokkenheid. Sprak daarnaast onder meer over media-zaken, de elektronische snelweg en de frequentieveiling. Had een heldere betoogtrant en voordracht.

PvdA
in de periode 1997-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Marja (Marja)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Schoorl, 14 mei 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2 december 1997 tot 23 mei 2002
  • directeur/eigenaar Wagenaar Strategy (consulting/bedrijfsorganisatie), van 2004 tot 1 januari 2010
  • directeur/eigenaar Leadershipint.B.V., vanaf 1 januari 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter bestuur "Stichting Machiavelli", vanaf juli 2002
  • lid Raad van Commissarissen NCCW, vanaf november 2009

vorige (2/7)
  • lid bestuur Stichting Machiavelli (discussieplatform voor overheidscommunicatie), van oktober 2000 tot juli 2002
  • voorzitter bestuur Cello Octet Conjunto Iberico, vanaf mei 2001

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter werkgroep Herculesramp (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 november 1999 tot mei 2002

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken (rampenbestrijding), media, economische zaken (ICT-beleid)
  • Was in 2001 woordvoerster van haar fractie bij de behandeling van het rapport over de vuurwerkramp in Enschede

9.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, augustus 2002 (vacature-Benschop; niet aanvaard)
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.