Drs. G. (Gerrit) Gerritse

foto Drs. G. (Gerrit) Gerritse
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Uit de kring van het CNV afkomstig CDA-Tweede Kamerlid van christelijk-historischen huize. Was in de Kamer sociaaleconomisch woordvoerder. Had vele nevenfuncties, waaronder diverse commissariaten. Liep daardoor in 1982 het fractievoorzitterschap mis. Als Kamerlid voor de buitenwereld niet zo bekend omdat hij niet van publiciteit hield, maar intern, onder meer als vicefractievoorzitter en coördinator sociaaleconomisch en financieel beleid, invloedrijk.

CDA
in de periode 1978-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Gerrit (Gerrit)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Soest, 26 januari 1937

overlijdensplaats en -datum
Soest, 18 juli 2012

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • economisch adviseur CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), van 1967 tot 1971
  • sociaal-economisch medewerker stafbureau, ministerie van Landbouw en Visserij, van 1 juli 1971 tot januari 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 1978 tot 17 mei 1994

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/18)

  • lid bouw en restauratiecommissie, Nederlandse Hervormde Kerk, omstreeks januari 1990 en nog in maart 1993
  • lid Raad van Advies N.V. ABN-AMRO Bank, omstreeks maart 1992 en nog in 1993 (betaald)

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 1979 tot 1 december 1982

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Was in 1986 één van de woordvoerders van zijn fractie bij de behandeling van de stelselherziening sociale zekerheid
  • Was in 1988 woordvoerder in de debatten over het verslag van de enquêtecommissie bouwsubsidies

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in augustus 1981 tot de zestien CDA-fractieleden die alleen tegen het ontwerp-regeerakkoord tussen CDA, PvdA en D66 stemden, omdat fractievoorzitter Van Agt bij aanvaarding zou opstappen
  • Maakte in 1982 deel uit van de werkgroep-A (o.l.v. Van Aardenne) die tijdens de kabinetsformatie (kabinet-Lubbers I) de financieel-economische paragraaf van het regeerakkoord voorbereidde
  • Was in 1982 kandidaat voor de opvolging van Lubbers als fractievoorzitter, maar zijn grote aantal commissariaten stond een verkiezing in de weg. Kreeg bij de stemming acht van de 32 stemmen.

uit de privésfeer
  • Zijn vader was ambtenaar
  • Zijn moeder was in Duitsland geboren

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.